Pastuchy elektryczne Wszystko o elektrycznych ogrodzeniach

Sponsorem informacji na tej stronie jest sklep Pan Farmerek oferujący pastuchy elektryczne.

Elektryczna obroża dla psa - tresura

Typy ogrodzeń

W przypadku naszych pupilów, czworonogów mamy do wyboru kilka opcji:

  • Obroże elektryczne, zwane potocznie niewidzialnym pastuchem.
  • Tradycyjne ogrodzenie pod napięciem (lekkim oczywiście).

W przypadku tego drugiego, to ogrodzenie odpada od razu. Z prostej przyczyny - szpeci nasz ogrodów. Nie wygląda to ciekawie, a dwa może dziwnie wyglądać na naszej działce i dodatkowo może być niebezpieczne dla naszych dzieci, które jak wiadomo lubią biegać po ogrodzie.

Pozostaje zatem niewidzialne ogrodzenie dla psa, które w sposób dyskretny dla domowników, będzie dyscyplinować naszego psiaka.

Jak to działa?

Pastuch Elektryczny na Niedźwiedzie

Kładziemy przewód dookoła naszego ogrodu, gospodarska czy posesji. Najlepiej jest zakopać przewód, bo wtedy unikniemy przypadkowego zaczepiania kabla. Pies zostaje wyposażony w małe urządzenie zasilane małą bateryjką. I teraz, jeśli czworonóg zbliży się do rozłożonego kabla zostanie ostrzeżony sygnałem dźwiękowych, a jeżeli to nic nie pomoże, to im bliżej będzie kabla, to będzie "pieszczony" impulsem elektrycznym.

Jest to bardzo skuteczna metoda. Wystarczy aby nasz pupil kilka razy "złamał" zasady i będzie wiedział, że nie należy zbliżać się do danego obszaru. Psy to bardzo inteligentne zwierzęta.

Na szczekanie też jest sposób!

Producenci niewidzialnych pastuchów dla psów szybko zauważyli, że dla niektórych właścicieli bardzo uciążliwe jest szczekanie. Dlatego stworzyli obrożę elektryczną, która też skutecznie potrafi oduczyć psa szczekania. Cała ta "tresura" jest dostępna dzięki super czułym czujnikom akustycznym, które wychwytuje poziom szczekania i w zależności od konfiguracji upomina psiaka też lekkim impulsem elektrycznym.

W zestawach zazwyczaj jest pasek, aby uczepić obrożę na szyi psa oraz układ elektryczny.

Co do konfiguracji, to możemy ustawić moc impulsu elektrycznego oraz czułość na szczekanie.