Pastuchy elektryczne Wszystko o elektrycznych ogrodzeniach

Sponsorem informacji na tej stronie jest sklep Pan Farmerek oferujący pastuchy elektryczne.

Jaki pastuch wybrać?

Wszystko zależy od napięcia

Wybór pastucha elektrycznego powinien być uzależniony przede wszystkim od napięcia do jakiego będziemy mogli podłączyć pastucha elektrycznego. Do wyboru mamy kilka typów zasilania. Dokładniej trzy. Są to: zasilanie sieciowe (230 V), zasilanie na baterie (5,6 V lub 9 V) oraz te pastuchy, które są zasilana akumulatorami. Są też uniwersalne.

Zasilanie sieciowe

Czyli 230 V, Tam gdzie można podpiąć zasilanie sieciowe oczywiście nalezy kupić pastuchy zasilane tym typem energii. Nie ma tutaj dużo filozofii. Jest poprostu ekonomiczniej. Po za tym, taki typ pastucha ma największą moc "rażenia".

Zasilanie na baterie

Jeżeli nie będzie możliwości podpięcia pod stałe napięcie sieciowe można użyć baterii np. 5,6 V lub 9 V. Siła rażenia jest o wiele mniejsza i waha się od 200 milidżuli do 600 milidżuli. Pastuchy elektryczne zasilane bateriami zaleca się stosować na wrażliwsze zwierzęta oraz przeznaczone są na dużo mniejsze pastwiska czy ogrodzenia.

Zasilanie akumulatorowe

Wykorzysać tutaj można akumulatory samochodowye lub inne o podobnej pojemności. Jest to trochę droższa alternatywa dla zasilania na baterie. Dlaczego? Dlatego, że w tym przypadku "siła rażenia" jest bardziej zróżnicowana i ma przedział od 500 milidżuli do 6500 milidżuli.

Uniwersalne

Pastuchy elektryczne na zasilanie uniwersalne, czyli takie jakie zostało wymienione powyżej, może być zasilane kazdym typem energii. taki typ pastuchów stosuje na niezbyt duże pastwiska lub takie, którym często zmienia się lokalizację.

Warto jeszcze zapamiętać, że im większe mamy pole do ogrodzenia, tym mocniejszego pastucha będziemy potrzebować.